Zakończyłam kurs

Witam, zakończyłam już kurs, jeśli ktoś chciałby o coś zapytać to służę pomocą!
 

Portret użytkownika justib-c
Witaj   Dziś w nocy

Witaj
 
Dziś w nocy zarejestrowałam się w projekcie, na razie próbuję to ogarnąć, dowiedzieć się, co i jak po kolei. Napisałaś, że zakończyłaś kurs, jeśli byłabyś tak miła (wolę taką formę, na "Pani" jakoś tak z miejsca stwarza barierę), napisz mi w kilku słowach jaki to kurs, ile trwała ta cała procedura i co po kolei powinnam robić. Zarejestrowałam się, wypełniłam kwestionariusz i co teraz?
Z góry dziękuję, pozdrawiam.
Justyna

justib-c, 9 sierpień, 2010 - 08:43
Portret użytkownika kk
Witaj, po pierwsze pamiętaj o

Witaj, po pierwsze pamiętaj o tym, aby wszystko dokładnie przeczytać ze zrozumieniem, jeśli trzeba to nawet 2 lub 3 razy. Jeśli jeszcze nie zapisałaś sie na kurs, to twoim kolejnym krokiem powinno być  zapisanie się na: "Kurs IT Key Competencies II edycja". Potem musisz przerobić 3 podstawowe przedmioty i minimum 2 z wybieralnych, a szcezgóły tutaj: http://elearning.eurokobieta.pl/mod/lesson/view.php?id=420 oraz  zapoznać się z tym jak piszę się raporty. Po każdym ukończeniu laboratoriów i wysłaniu raportów zdajesz krótki test, który polega z reguły na wyborze poprawnej lub poprawnych odpowiedzi. Jeżeli chodzi o test, to możesz go zdawać łącznie 3 razy, możesz poprawić swój wynik i tylko wyższa ocena będzie uwzględniona w ostatecznym rozrachunku. Pamiętaj, że masz na realizację kursu 3 miesiące, więc możesz zaplanować samodzielnie swój czas, który przeznaczysz na naukę, ja np. rozpisałam sobie na kartce ilość wykładów i laboratoriów planując do kiedy muszę skończyć dany dział, to bardzo ułatwiło ogarnięcie całości.
Na tym etapie myślę, że to tyle istotnych, jak dla Ciebie informacji. Ja zakończyłam już kurs tzn. realizację minimum potrzebnego do uzyskania certyfikatu, a teraz oczekuję na potwierdeznie tego, czy wszystko się zgadza i gdzie oraz kiedy mogę odebrać potwierdzenie moich kwalifikacji.
Pamiętaj, że jest tutaj także forum internetowe, na którym bez obaw możesz zadawać pytania, wpisywać uwagi, co do kursu itd. Jeżeli masz jakiś problem to skontaktuj się z pomocą, bo napewno Twój problem nie pozostanie bez odpowiedzi, a dodam, że są tutaj miłe i uprzejme osoby, które z chęcią służą swoją pomocą. Jeśli nadal masz jakieś pytania, to śmiało pisz i nie bój się o nic pytać!
 
Pozdrawiam,
 
Kasia :)

kk, 9 sierpień, 2010 - 11:28
Portret użytkownika justib-c
Witaj   Bardzo dziękuję za

Witaj
 
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Dotarłam do miejsa z kursami, ale okazało się, że muszę kliknąć w ostatni link.
Mam teraz punkt 1 Sprawy organizacyjne, informacje i instrukcje; rozumiem, że mam się z tym dokładnie zapoznać, po czym przejść do punktu 2 Przedmiot obowiązkowy: Podstawy pracy z aplikacją Microsoft Office Word 2007 i najpierw przerobić wykład, później laboratorium i tak do końca działu i dopiero test, czy tak?
Jestem trochę rozkojarzona; od wielu lat mam do czynienia z komuterem (miałam także w pracy) a tutaj jakoś zaczynam się gubić. Brakuje mi trochę organizacji na tej stronie. Moim zdaniem obsługa tego projektu powinna być intuicyjna i przejrzysta (coś na zasadzie instalacji programu), a taka nie jest. Wypełniłam kwestionariusz, ale nie dostałam informacji, że teraz już mogę się zapisać na kurs. A wróżką przecież nie jestem.  Można sie pogubić. Hm, mam jednak nadzieję, że z dnia na dzień będzie coraz lepiej i że jakoś się z tym oswoję. Trochę poczytałam i widzę, że niektórzy mają problem z kontaktem z administratorami projektu, to jednak usprawiedliwiam nawałem pracy. Skoro już pytam, to jeszcze jedno na koniec. Wiesz może co dzieje się w sytuacji, kiedy w trakcie realizowania kursu znajdę pracę. Mogę go dokończyć, czy mam przerwać informując administrację?
Z góry bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi i za pomoc. Życzę powodzenia.
 
Justi :-)

justib-c, 9 sierpień, 2010 - 20:20
Portret użytkownika kk
Witaj, jak już napisałam

Witaj, jak już napisałam musisz wszystko czytać ze zrozumieniem. Kurs rozpoczynasz od przerobienia wykładu, potem laboratoria, raporty, a na koniec test sprawdzający. Możesz w czasie przerabiania ćwiczeń powracać do wykładu, bo wtedy przyswoisz wiedzę szybciej. Wybierasz minimum programowe, w Twoim przypadku zaczynasz od Microsoft Office - Word, jeśli nie posiadasz, to zainstaluj sobie darmowe oprogramowanie OpenOffice. Po wypełnieniu kwestionariusza, samodzielnie zapisujesz się na kurs oraz zabierasz się do pracy i nie musisz czekać na żadne potwierdzenie, ja uważam, to za duże udogodnienie. Jeżeli w czasie trwania kursu znajdziesz pracę, to możesz go dalej realizować, gdyż w momencie rozpoczynania kursu byłaś osobą pozostającą bez zatrudnienia, a więc przedstawiłaś prawdziwe fakty ze swojego życia. Jeżeli chodzi o kontakt z administracją, to jest on bardzo dobry i nie ma żadnego problemu, jeśli masz takie życzenie, to skontaktuję się w Twoim imieniu z osobą z administracji, choć myślę, że jak na razie nie masz takiej potrzeby. Kurs ten ma też na celu przełamanie barier związanych z obsługą różnych programów, gdyż współcześnie znajomość komputera jest rzeczą obowiązkowa. Pamietaj, że zawsze znajdzie się ktoś kto odpowie na Twoje pytania. Nie bój się komputera, bo nie gryzie :) może się jedynie zresetować :)
 
Pozdraiwam,
 
Kasia :)

kk, 9 sierpień, 2010 - 22:10
Portret użytkownika justib-c
Dzień dobry :-)   Dziękuję za

Dzień dobry :-)
 
Dziękuję za wsparcie i dobre chęci. To miłe, że jest ktoś, do kogo można się zwrócić w razie wątpliwości. Co do kompa, jest to akurat ostatnia rzecz, której się boję :-) Nie od wczoraj mam z nim do czynienia. Napisałam po prostu o swoich odczuciach. Odkąd "wygasł" mi trial Worda używam w domciu Open Office. Na potrzeby kursu ściągnęłam jednak Worda. Dziś zabieram się za pierwszy raport - z tym widzę, że będzie najwięcej zabawy, ale to dobrze, bo dzięki temu lepiej zapamiętamy co, gdzie, jak. Przyda się taka powtórka z Worda. Pewnie okaże się, że z wielu, wielu funkcji nie korzystałam i zaskoczy mnie ogromem możliwości :-) Fajnie będzie poczuć się, jak w szkole. Raz jeszcze dziękuję, daj, proszę znać, jak już będziesz wiedziała, co z Twoim zaliczeniem. Jak długo przerabiałaś cały kurs? Pozdrowienia z Bolesławca i miłego dzionka.
 
Justi

justib-c, 10 sierpień, 2010 - 10:15
Portret użytkownika kk
Witam, cieszę się, że choć

Witam, cieszę się, że choć trochę pomogłam, a co do tego ile czasu zajął mi kurs to mniej więcej od połowy czerwca do 3 lub 4 sierpnia. Przyznam się, że zajeło mi to trochę czasu i musiałam  włożyć w to również  trochę pracy. Napewno jestem zadowolona z tego, że były ćwiczenia z Excela ( w moim przypadku Calc), gdyż często w wyszukiwanych ofertach pracy wymagano jego znajomości, a ja w sumie nie posiadałam nawet podstawowej. Dodam jeszcze, że w związku z tym, że często domawiano mi udziału w zresztą niellicznych szkoleniach z PUP, a to ze względu na młody wiek, a to ze zwględu na brak stażu pracy lub innych z kosmosu okoliczności, to pochwalam fakt, że ktoś wyszedł z taką inicjatywą i że bez ponoszenia żadnych opłat mogłam zrobić, co kolwiek dla siebie. Dobrze jest przyciagnąć inne osoby, aby ta idea przetrwała dłużej, bo im więcej uczestniczek, tym większe szanse na możliwość przedłużenia kursu i pozwolenie na edukacje innym osobom, które nie chcą zniknąć z rynku pracy.
 
Pozdrawiam serdecznie
 
Kasia :)

kk, 10 sierpień, 2010 - 11:05
Portret użytkownika zmotywowana
  witam, mam problem z

 
witam,

  1. mam problem z Laboratorium Google AdWords cz 4, podpunkt 3. Rozliczenia i płatności, a dokładnie z:
  2. "Zakładką dokonaj płatności-   Spróbuj wygenerować kod przelewu wybierając dowolną kwotę (przy ustawieniu metody płatności na przelew bankowy) – nie musisz dokonywać samej płatności, a jedynie zapoznać się z procedurą" Wiesz może jak wygenerować kod?   korepetytorzy z Complearn nie odpowiadają mi na kilkukrotne e-maile CryCry
  3. będę wdzięczna za pomoc. pozdrawiam Smile
zmotywowana, 31 sierpień, 2010 - 08:42
Portret użytkownika kk
Dobrze, postaram się

Dobrze, postaram się odpowiedzieć na Twoje pytanie, ale muszę zorientować się dokładnie, co i jak. Zajrzyj do mnie jutro :)
 
Pozdrawiam,
Kasia

kk, 31 sierpień, 2010 - 20:26
Portret użytkownika zmotywowana
zajrzyć nie omieszkam ;)

zajrzyć nie omieszkam ;) dzięki za zainteresowanie się moim problemem

zmotywowana, 1 wrzesień, 2010 - 08:48
Portret użytkownika kk
Moja interwencja jest już nie

Moja interwencja jest już nie potrzebna, bo dostałaś odpowiedź na maila wczoraj rano. Trzeba być cierpliwym :)
 
Pozdrawiam!

kk, 1 wrzesień, 2010 - 22:10
Portret użytkownika zmotywowana
niestety ta odpowiedz duż mi

niestety ta odpowiedz duż mi nie dała ;(

zmotywowana, 2 wrzesień, 2010 - 13:48
Portret użytkownika k.eksterowicz
Szanowna Pani, jeśli

Szanowna Pani,
jeśli otrzymała Pani niesatysfakcjonująca odpowiedź proszę napisać kolejnego maila na adres konsultacje-ekobieta@complearn.pl. Może warto dokładniej opisać problem, aby osoba z kadry dydaktycznej mogła lepiej Pani pomóc.
 
Pozdrawiam
Zespół administracyjny projektu euroKobieta

k.eksterowicz, 2 wrzesień, 2010 - 14:42
Portret użytkownika kk
Wydaję mi się, że powinnaś

Wydaję mi się, że powinnaś wszystko dokładnie przeczytać, jeśli trzeba nawet 3 razy. Jeśli dostałaś odpowiedź na maila, to bardzo dobrze, ale pamiętaj  wczytać się w tekst. Jeżeli nadal nie wiesz, co masz zrobić, to postaraj się napisać konkretnie, co nie działa i wyślij maila, tak jak w wypowiedzi powyżej:  konsultacje-ekobieta@complearn.pl.
Wydaję mi się, że powinno  w końcu zadziałać!
 
Pozdrawiam,
 
Kasia
 
 

kk, 2 wrzesień, 2010 - 15:26
Portret użytkownika Mażka
Witam, Ja jestem na 3 części

Witam,
Ja jestem na 3 części laboratorium z programu AdWords. Zastanawiam się kiedy, od momentu przesłania ID na podany adres w 2 częścu laboratoriów, dostanę odpowiedź z administracji o ich dostępie na moje konto, tj. Wyrażenie zgody (w ramach komunikatu, który pojawi się następnie na koncie AdWords) na dostęp interfejsu API do swojego konta AdWords przez kadrę szkoleniową CompLearn. Druga sprawa, czy po przesłaniu tego numeru, gdzie zepsół szkoleniowy ma dostęp i widzi co się dzieje na moim koncie, nadal muszę pisać szczegółowe raporty?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdawiam
Mażka

Mażka, 7 październik, 2010 - 12:40
Portret użytkownika kk
Witam, z tego, co rozumiem

Witam, z tego, co rozumiem przesłałaś już swój numer do kadr szkoleniowych więc teraz powinien pojawić się komunikat na Twoim koncie, w którym potwierdzasz, że zezwalasz na wgląd do Twojego konta i od tego momentu już kadry szkoleniowe mają do niego dostęp. Nikt z kadr nie przysyła oddzielnego maila z informacją, że już mają dostęp, bo działa to na zasadzie intuicyjnej, czyli jak już pisałam w momencie potwierdzenia wszystko zaczyna już funkcjonować.
 
Co do pytania o raporty, to muisz pisać, bo takie jest założenia projektu, a i w tych raportach masz prawo napisać np. z czym miałaś trudności, co Ci się nie podobało lub podobało,tego właśnie nie da się zrobić kiedy będziesz przerabiać laboratorium, bo to nie jest miejsce na wnioski i uwagi tylko na przećwiczenie  umiejętności. Mam nadzieję, że udało mi się rozwiać Twoje wątpliwości. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, to śmiało pisz :)
 
Pozdrawiam,
 
Grupa redakcyjna projektu euroKobieta

kk, 7 październik, 2010 - 15:32
Portret użytkownika Mażka
Numer przesłałam prawie

Numer przesłałam prawie tydzień temu, a już powoli będę kończyć ten program.
No właśnie chodzi mi o ten komuniakt, który nie pokazał się jeszcze. Czy możesz mi podpowiedzieć, jak długo czeka się na niego i czy jest on w jakiejś specjalnej zakadce, a może automatycznie mi się pokaże po zalogowaniu?
Pozdrawiam
Mażka

Mażka, 7 październik, 2010 - 18:39
Portret użytkownika kk
Z tego, co pamiętam, to chyba

Z tego, co pamiętam, to chyba było gdzies widoczne, że inne osoby mają dostęp do mojego konta. Sprawdź, czy nie ma gdzieś na Twoim koncie czegoś takiego, a w którym miejscu dokładnie masz tego szukać to na chwilę obecną nie wiem. Musiałbym przerobić to od nowa.
 
Jeśli nadal nic  z tego to będę kombinowć i zapytam innych, co z tym fantem zrobić, bo jak czytam już kończysz... Trzeba to koniecznie wyjaśnić, abyś nie musiała powtarzać zadań!
 
Umówmy się, że sprawdzasz konto przez weekend, a w poniedziałek piszesz, czy coś masz!
Jeśli nie to działamy!
 
Pozdrawiam,
 
Grupa redakcyjna projektu euroKobieta

kk, 7 październik, 2010 - 21:58
Portret użytkownika Mażka
Dobrze... w takim razie do

Dobrze... w takim razie do poniedziałku :)
 
Pozdrawiam
Mażka

Mażka, 8 październik, 2010 - 11:54
Portret użytkownika Basia077
Witam! Jeśli masz wątpliwości

Witam!
Jeśli masz wątpliwości czy udostępniłaś swoje konto AdWords kadrze dydaktycznej, możesz się upewnić wchodząc w zakładkę "Moje konto" i wybierając opcję dostępności. Z boku jest zawsze informacja np. w formie:

"Wysłane przeze mnie zaproszenie zostało przyjęte. Co dalej?

Jeżeli zaproszony użytkownik przyjął zaproszenie, powinien się obok niego wyświetlić przycisk Przyznaj dostęp. Wyślemy temu użytkownikowi wiadomość e-mail z potwierdzeniem i będzie mógł się od tej pory logować na konto AdWords."
 
Jeśli w dostępności nie masz wpisanego kontaktu kadry, lepiej wyślij je ponownie.
Pozdrawiam
 
Grupa redakcyjna projektu euroKobieta

Basia077, 9 październik, 2010 - 21:34
Portret użytkownika Mażka
Witam, Dziękuję za

Witam,
Dziękuję za podpowiedź.
Niestety nie mam na koncie żadnego komunikatu, więc przesłałam ID klienta jeszcze raz (ze swojego adresu mailowego na adwords@complearn.pl).
Mam nadzieję, że tym razem się uda.
Pozdrawiam
Mażka
 

Mażka, 10 październik, 2010 - 20:06
Portret użytkownika Mażka
No i się udało... otrzymałam

No i się udało... otrzymałam wiadomość od complearn dot. dostępu do konta.
Dziękuję i pozdrawiam
Mażka

Mażka, 12 październik, 2010 - 12:26
Portret użytkownika Basia077
Cieszę się, że powiodło się

Cieszę się, że powiodło się tym razem.
Życzę powodzenia i pozdrawiam.
Basia
 
Grupa redakcyjna projektu euroKobieta

Basia077, 12 październik, 2010 - 13:33
Portret użytkownika Mażka
Witam, właśnie jestem na tym

Witam,
właśnie jestem na tym samym poziomie, czyli wygenerowanie kodu przelewu... Tylko kiedy wchodzę na opcję dokonaj płatości pokazuje mi się strona, gdzie jest informacja o kwocie przelewu, dane konta i info po angielsku, że mogę wydrukować tą strnoę. Nie przechodzi to takimi etapami, jak zostało to opisane w dodtkowych materiałach do ćwiczeń. Nie wiem czy ustawienia się zmieniły, czy robię coś nie tak.
Proszę o pomoc w tej kwestii.
Pozdrawiam
Mażka

Mażka, 12 październik, 2010 - 18:25
Portret użytkownika Basia077
Spróbuj zignorować tę stronę.

Spróbuj zignorować tę stronę. Zresztą popróbuj jeśli chcesz, bo i tak gdy wpiszesz tam fikcyjne dane, to system tego nie zatwierdzi a wiadomo, że swojego konta bankowego nie musisz podawać. Przejdź więc do innych zadań bez podawania tych danych. Ten moduł ma za zadanie pokazać kursantom, jak działa AdWords. Niestety jeśli nie zapłacimy za naszą reklamę, to i niewiele zobaczymy, zwłaszcza jak ona funkcjonuje. Moja rada więc: spróbuj się pobawić tym programem i mimo wszystko czegoś nauczyć.
 
Basia
Grupa redakcyjna projektu euroKobieta

Basia077, 12 październik, 2010 - 19:59
Portret użytkownika Mażka
Seredecznie dziękuję za

Seredecznie dziękuję za informacje. Mimo tego, że nie widzimy jak program w pełni pracuje, to i tak uważam, że dużo inforamacji można zdobyć w ten sposób :).
Pozdrawiam
Mażka

Mażka, 13 październik, 2010 - 08:14
Portret użytkownika Basia077
Witam! Właśnie takie

Witam!
Właśnie takie podejście jest najlepsze. Gdyby jeszcze coś budziło niepokój, to chętnie, w granicach mojej możliwości, pomogę. Zachęcam również do wpisywania swoich spostrzeżeń i trudności przy temacie "Szkolenie informatyczne - propozycje do poradnika"
 
Pozdrawiam
Basia
Grupa redakcyjna portalu euroKobieta

Basia077, 14 październik, 2010 - 10:04
Portret użytkownika Katarzyna N.
Hej! mam takie nietypowe
Hej! mam takie nietypowe pytanie. Jestem uczestniczka kursu od miesiąca. Przy rejestracji zaznaczyłam-"Sytuacja zawodowa- Nieaktywna zawodowo". Planuję zapisać się na berobotne, ale nie wiem czy w momencie przejścia na bezrobotne nie strcę kursu? Może ktoś się orienttuję. Pozdrawiam :)
Katarzyna N., 15 październik, 2010 - 14:17
Portret użytkownika k.eksterowicz
Witam serdecznie,   Po

Witam serdecznie,
 
Po pierwsze nie musi Pani zmieniać statusu zawodowego na portalu euroKobieta, ponieważ dla projektu istotne jest co Pani podała w momentcie rejestracji i tylko to się liczy.
Po drugie jeżeli zgłosi Pani administracji chęć zmiany swojego statusu będzie Pani mogła nadal kontynuować szkolenie informatyczne, ponieważ jest ono udostępnione w formie bezpłatnej wszystkim zarejestrowanym w projekcie uczestniczkom bez względu na status zawodowy i miejsce zamieszkania.
 
Z poważaniem
Administracja projektu euroKobieta

k.eksterowicz, 15 październik, 2010 - 14:36
Portret użytkownika Katarzyna N.
Dziękuję bardzo za

Dziękuję bardzo za błyskawiczną odpowiedź! Pozdrawiam Laughing

Katarzyna N., 15 październik, 2010 - 14:47
Portret użytkownika Mażka
Proszę o kolejną podpowiedź

Proszę o kolejną podpowiedź dotyczącą AdWrods. W poleceniu mam "zapoznać się ze znaczeniem wskaźników konkurencji reklamodawcy" ale nie wiem gdzie mam tego szukać na stronie Narzędzia propozycji słów kluczowych w zakładce Raportowanie i narzędzia.
Z góry dziękuję za informacje.
Pozdrawiam
Mażka

Mażka, 19 październik, 2010 - 17:13
Portret użytkownika kk
Hej, ja już w tym temacie nie

Hej, ja już w tym temacie nie pomogę, bo w sumie przerabiała ten dział do tego problemu, który miałaś poprzednio, a dalej zrezygnowałam. Może Basia Ci pomoże? Napisz do niej wiadomość, bo nie orientuję się, czy zagląda tu regularnie...lub napisz na adres konsultacji, tam już na 100% będą wiedzieli :-)
 
Pozdrawiam,
 
Grupa redakcyjna projektu euroKobieta

kk, 20 październik, 2010 - 13:18

Uczestniczki

Portret użytkownika sava
sava
Portret użytkownika annao
annao
Portret użytkownika szara25
szara25
Portret użytkownika justyna.płoszaj
justyna.pł
Portret użytkownika Nefryt
Nefryt
Portret użytkownika Marlene
Marlene
Portret użytkownika Olmonia
Olmonia
Portret użytkownika mytaga
mytaga
Portret użytkownika D.S.
D.S.
Portret użytkownika barbas000
barbas000
Portret użytkownika karolina.zentel@gmail.com
karolina.z
Portret użytkownika Fenu
Fenu


Spot III edycji projektu euroKobieta mający na celu promowanie elastycznych form zatrudnienia wśród kobiet wychowujących dzieci.


Zobacz nasz kanał na YT

Newsletter euroKobieta

Otrzymuj aktualne informacje!