CV telepracownika - Jak zaprezentować się potencjalnemu pracodawcy

Brak odpowiedzi
administrator
Portret użytkownika admin
Offline
Dołączył: 09.06.2008

Napisanie dobrego CV stanowi pierwszy krok w procesie szukania pracy. Tylko jeśli nasze dokumenty aplikacyjne przedstawią nas jako osobę posiadającą odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie, mamy szansę przejść do dalszego etapu procesu rekrutacyjnego. Z tego powodu warto poświęcić więcej czasu na stworzenie idealnego życiorysu, bo pomimo że wydaje się to bardzo monotonne i czasochłonne, to może stanowić klucz do naszego sukcesu.

 

CV vs CV telepracownika

Aplikując na stanowisko telepracownika musimy się liczyć z tym, że na jedno miejsce pracy mogą startować kandydaci z całego kraju. Potencjalna konkurencja jest więc znaczna, szczególnie dlatego, że w Polce jest to ciągle innowacyjny sposób zatrudnienia i pracodawcy powoli się do niego przekonują. Z tych powodów nasze CV powinno pozytywnie wyróżniać się spośród innych dokumentów aplikacyjnych i przekonać rekrutera do naszej kandydatury.

 

Co powinno wyróżniać CV

Po pierwsze, aplikując na stanowisko, na którym wymagana jest dobra znajomość komputera i podstawowych pakietów biurowych, a takie wymaganie jest stawiane w prawie każdym z ogłoszeń o prace dla telepracownika, nasze CV jest pierwszym testem naszych umiejętności. Wszelkie błędy ortograficzne, stylistyczne czy gramatyczne będą czynnikiem, który może sprawić, że aplikacja wyląduje w koszu. Równie ważne jest formatowanie dokumentu, identyczna wielkość czcionki, akapitów  i interlinii oraz dobra jakość wklejonej fotografii. Również sama fotografia powinna być utrzymana w oficjalnym stylu. To, że będziemy pracować z domu nie oznacza, że możemy dołączyć do CV zdjęcie na którym siedzimy w dresie na kanapie. Wszelkie dokumenty aplikacyjne warto przesyłać w formacie PDF, ponieważ mamy wtedy pewność, że ich formatowanie nie ulegnie zmianie nawet jeśli przeglądający posiada inną wersję programów, jak ma to czasami miejsce w wypadku plików edytowanych np. w MS Word. Pliki z naszymi dokumentami aplikacyjnymi powinny być również nazwane w czytelny sposób, najlepiej naszym imieniem i nazwiskiem tak, by pracodawca nie miał później problemów z odnalezieniem ich.

 

Jak pokazać nasze mocne strony

Kiedy jesteśmy pewni, że wizualnie CV prezentuje się nienagannie należy przyjrzeć się jego treści. Najczęściej popełnianym błędem jest przeładowanie CV nadmiarem zbędnych informacji. Potencjalnego pracodawcę nie zainteresuje raczej to, jaką szkołę podstawową ukończyliśmy ani to, że pięć lat temu pracowaliśmy dorywczo. w CV należy umieszczać doświadczenie i kwalifikacje związane ze stanowiskiem pracy na jakie aplikujemy. W aplikacji telepracowników bardzo cenną wiadomością jest to, jakie programy potrafi on obsługiwać, jakie posiada doświadczenie z pracą na komputerze i pracą zdalną oraz jakie kursy komputerowe ukończył.

Wykaż się inwencją twórczą
W wypadku osób zajmujących się pracą kreatywną na komputerze, jak na przykład tworzenie stron internetowych czy grafiki możliwości prezentacji swojej osoby mogą przyjąć formę bardziej niestandardową. CV w formie infografiki, pokazu slajdów czy strony internetowej to rozwiązania, które niewątpliwie zainteresują pracodawców i pozwolą ocenić wstępnie umiejętności kandydata. Ma to szczególnie duże znaczenie dla telepracowników, w wypadku których kontakt z szefem będzie miał formę tylko wirtualną.


źródło: cnn.com, Telecommute resume represents you.
http://articles.cnn.com/2007-09-27/living/cb.work.home.resume_1_telecommute-ms-word-proper-grammar?_s=PM:LIVING

dostęp: 01.02.2013

Uczestniczki

Portret użytkownika magdasoc
magdasoc
Portret użytkownika alexp
alexp
Portret użytkownika Jagoda G
Jagoda G
Portret użytkownika Karolina21
Karolina21
Portret użytkownika Eivissa
Eivissa
Portret użytkownika ewunka776
ewunka776
Portret użytkownika Katarzyna Furmańska
Katarzyna
Portret użytkownika Martyn
Martyn
Portret użytkownika Jadwiga.Konieczna
Jadwiga.Ko
Portret użytkownika Małgorzata Woźniak
Małgorzata
Portret użytkownika Ellutka
Ellutka
Portret użytkownika Dorota_Andrjanczyk
Dorota_And

Ostatnie odpowiedzi


Spot III edycji projektu euroKobieta mający na celu promowanie elastycznych form zatrudnienia wśród kobiet wychowujących dzieci.


Zobacz nasz kanał na YT

Newsletter euroKobieta

Otrzymuj aktualne informacje!