Pani domu i businesswoman: czy da się połączyć te dwa światy?

1 odpowiedź [Ostatni wpis]
administrator
Portret użytkownika admin
Offline
Dołączył: 09.06.2008

Prowadzenie domu jest jak praca na etacie, wymaga umiejętności zarządzania czasem, systematyczności i cierpliwości. Jednak liczba kobiet łączących pracę zdalną z obowiązkami domowymi stale rośnie, co udowadnia, że jest to możliwe, a czasami nawet bardzo wygodne. Tego typu rozwiązanie jest szczególnie korzystne dla kobiet wychowujących małe dzieci, które dzięki temu mogą spędzać więcej czasu ze swoimi pociechami i być z nimi w jednym z najważniejszych etapów ich życia. Wiele kobiet zarabiających zdalnie podkreśla, jak ważnym i cennym doświadczeniem jest to, że mogą pracować i spełniać się zawodowo nie rezygnując przy tym z opieki nad dziećmi.

 

Jak zarabiać w internecie?

Jest wiele sposobów na to, jak zarabiać w sieci. Najpopularniejszym z nich jest handel na portalach aukcyjnych. Sprzedawać można praktycznie wszystko, od używanych ubrań, przez zabawki i rękodzieło po towary zamawiane w hurtowniach. Ostatnio bardzo modne stało się handlowanie używanymi artykułami przeznaczonymi dla małych dzieci. Często bardzo szybko przestają być nam potrzebne, a są prawie nowe albo nie noszą wyraźnych śladów użytkowania. Co więcej młode mamy mają duże grono znajomych w podobnej sytuacji, które mogą być świetnym źródłem używanych artykułów dla dzieci i niemowląt i z chęcią odstąpią je za symboliczną opłatę.

 

Ratując domowy budżet...

Główną motywacją do podjęcia pracy on-line jest potrzeba podreperowania domowego budżetu. Zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczane są na bieżące potrzeby. Czasami jednak, przy odpowiedniej motywacji i umiejętnościach biznesowych i informatycznych można rozwinąć swój biznes w dobrze działającą firmę. Należy przy tym pamiętać, że biznes on-line również podlega regulacją prawnym i podatkowym. Warto przed rozpoczęciem działalności dobrze się z nimi zapoznać bądź skorzystać z pomocy bezpłatnych poradni biznesowych, które często działają przy regionalnych jednostkach samorządowych bądź są prowadzone w ramach projektów realizowanych z funduszy unijnych.

 

Własny biznes on-line sposobem na samorealizację

Prowadzenie działalności on-line to nie tylko pomysł na dodatkowy zarobek. Dla wielu kobiet tego typu działalność stanowi źródło satysfakcji i wzmacnia ich poczucie wartości. Często jest to ich pierwszy kontakt ze światem biznesu i przedsiębiorczości, dzięki któremu uczą się, jak budować relacje z klientem, jak umiejętnie zarządzać czasem i na czym polega prowadzenie własnego interesu. Czasami najlepsze pomysły wirtualnego biznesu są na tyle innowacyjne, że trafiają w lukę rynkową, co daje możliwość ekspansji i zdobywania dużego grona klientów. Obecnie przedsiębiorstwa wirtualne mają takie same szanse na powodzenie, jak firmy działające w tradycyjny sposób. Tym, co daje im przewage jest to, że początkowo nie wymagają dużych nakładów inwestycyjnych ze względu na wyelminowanie takich czynników jak potrzeba wynajmu biura, jego eksploatacji lub nawet, jak ma to miejsce w wypadku portali internetowych, potrzeby zakupu jakichkolwiek materiałów.

 


źródło: CnnTech, Internet moms: Getting the best of both worlds.
http://articles.cnn.com/2007-05-24/tech/internet.moms_1_moms-internet-business-ebay-sellers?_s=PM:TECH
dostęp: 08.02.2013

firma
Portret użytkownika Axna
Offline
Dołączył: 13.12.2012
E-biznes

Zgodzę się w 100%, że e-biznes jest idealny dla kobiet ze względu na ogromną elastyczność. Być może handel na portalach aukcyjnych jest najpopularniejszą formą zarabiania w internecie, podobnie jak prowadzenie sklepu internetowego. Jednak e-biznes to nie tylko typowy handel. To również zarabianie na wiedzy, udział w programach partnerskich, zarabianie na reklamach, pozyskiwanie zleceń na usługi (typu tłumaczenie, redagowanie tekstów, tworzenie grafiki itp.) i pewnie znalazłoby się wiele innych sposobów. Nawet ostatnio dość popularne stało się tworzenie biznesu sieciowego z wykorzystaniem internetu. Możliwości jest wiele i w wielu przypadkach nie trzeba zakładać firmy, póki skala działalności jest niewielka.

Uczestniczki

Portret użytkownika Kasia S.
Kasia S.
Portret użytkownika Grazyna Zygmunt
Grazyna Zy
Portret użytkownika Zawada Sylwia
Zawada Syl
Portret użytkownika agnieszka_rozycka
agnieszka_
Portret użytkownika Katarzyna Sołowska
Katarzyna
Portret użytkownika joanna.urbanska
joanna.urb
Portret użytkownika Monika Prochowicz
Monika Pro
Portret użytkownika juka7
juka7
Portret użytkownika bulba
bulba
Portret użytkownika katarzyna.sobol1
katarzyna.
Portret użytkownika wrozka
wrozka
Portret użytkownika PatrycjaK.
PatrycjaK.

Ostatnie odpowiedzi


Spot III edycji projektu euroKobieta mający na celu promowanie elastycznych form zatrudnienia wśród kobiet wychowujących dzieci.


Zobacz nasz kanał na YT

Newsletter euroKobieta

Otrzymuj aktualne informacje!