Przykładowa umowa o telepracę

Brak odpowiedzi
administrator
Portret użytkownika admin
Offline
Dołączył: 09.06.2008
Poniżej został umieszczony wzór umowy o pracę, pobrany ze strony: www.portal.rodzic-pracownik.pl Pierwsza część umowy o telepracę zawiera pola do uzupełnienia danych telepracownika i telepracodawcy.
Kolejne części przedstawiają:
- Postanowienia ogólne;
- Miejsce pracy;
- Czas pracy;
- Wynagrodzenie;
- Ogólne obowiązki pracownika;
- Szczególne obowiązki Telepracownika;
- Warunki pracy;
- Kontrole;
- Postanowienia końcowe;
Poniższa umowa jest jedynie wzorem, którego treść można zmienić, a warunki negocjować wraz z telepracownikiem lub telepracodawcą.


UMOWA O TELEPRACĘ

Zawarta w dniu __-__-____ w _________________ pomiędzy

______________________________ z siedzibą w _______________, reprezentowaną przez ______________________________

Zwaną / zwanym dalej Pracodawcą

 

A

________________ zamieszkałą w ___________________, legitymującą się dowodem osobistym serii___________, NIP: ___________, PESEL: ____________

Zwaną/ zwanym dalej Telepracownikiem

Zwanymi łącznie Stronami

O następującej treści

 

§ 1

Postanowienia ogólne

 

1. Pracodawca zatrudnia Telepracownika na stanowisku _____________, w pełnym wymiarze godzin, w systemie telepracy.

2. Umowa zostaje zawarta na czas _______________

3. Rozpoczęcie pracy nastąpi w dniu ____________ (UWAGA! Można zastrzec, że termin rozpoczęcia pracy uzależniony jest od pozytywnego zakończenia szkolenia)

4. Przy realizacji swoich obowiązków Telepracownik podlega osobie odpowiedzialnej za współpracę z Telepracownikiem, wskazanej przez Pracodawcę, zwanej dalej Pełnomocnikiem.

5. Pełnomocnik ma prawo do przeprowadzania kontroli w miejscu pracy Telepracownika.

 

§ 2

Miejsce pracy

 

1. Praca będzie wykonywana w miejscu zamieszkania Telepracownika.

2. Koszty organizacji stanowiska pracy pokrywa Pracodawca. Telepracownik ma prawo wykazać szczegółowe koszty związane z organizacją stanowiska pracy i umożliwić Pracodawcy dokonanie oceny ich zasadności.

 

§ 3

Czas pracy

 

1. Czas pracy Telepracownika wyznaczany jest wymiarem jego zadań i kształtowany przez niego samodzielnie, przy uwzględnieniu przeciętnego czterdziestogodzinnego tygodnia pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym. Telepracownik ma obowiązek konsultować harmonogram pracy z Pełnomocnikiem.

 

Lub

 

1. Telepracownik wykonywać będzie pracę w godzinach od __ do __, w przeciętnym wymiarze 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym.

2. Telepracownik ma obowiązek potwierdzania rozpoczęcia i zakończenia wykonywania pracy w czasie określonym w pkt 1 w sposób przyjęty u Pracodawcy. (np. logowanie do systemu).

 

§ 4

Wynagrodzenie

 

1. Telepracownikowi za wykonywaną pracę przysługuje miesięczne wynagrodzenie w kwocie _______,- PLN (słownie: ________) brutto.

2. Wynagrodzenie będzie wypłacane do __ dnia kolejnego miesiąca.

3. Telepracownik wyraża zgodę na wypłatę należnego mu wynagrodzenia przelewem na jego rachunek bankowy.

 

§ 5

Ogólne obowiązki pracownika

 

1. Telepracownik powinien rzetelnie wypełniać swoje obowiązki pracownicze, działać w sposób nie narażający dobrego imienia Pracodawcy oraz z poszanowaniem jego interesów.

 

2. Telepracownik ma obowiązek bezwzględnie przestrzegać przepisów prawa, regulaminów, instrukcji i procedur wewnętrznych obowiązujących u Pracodawcy, a także stosować się do dyrektyw i poleceń wydawanych przez Pracodawcę oraz Pełnomocnika.

3. Telepracownik ma obowiązek z należytą dbałością obchodzić się z powierzonym mu mieniem oraz podejmować wszelkie uzasadnione działania w celu zachowania bezpieczeństwa powierzonego mu mienia. Telepracownik w szczególności zobowiązany jest do użytkowania powierzonego mienia zgodnie z jego przeznaczeniem, instrukcjami technicznymi, regulaminami użytkowania oraz poleceniami Pracodawcy.

4. Telepracownik zobowiązany jest do natychmiastowego zgłaszania Pracodawcy, bądź osobie przez niego wyznaczonej, jakichkolwiek awarii oraz innych problemów z obsługą powierzonego mu sprzętu.

5. Telepracownik zobowiązany jest do uczestnictwa we wszelkich szkoleniach organizowanych przez Pracodawcę, w tym zwłaszcza w szkoleniu dotyczącym obsługi sprzętu niezbędnego do wykonywania pracy.

6. Telepracownik ma obowiązek zachować w tajemnicy wszelkie informacje poufne, o których dowiedział się w związku z wykonywaniem obowiązków powierzonych mu przez Pracodawcę, w trakcie oraz po zakończeniu stosunku pracy. Za informacje poufne uważa się w szczególności wszelkie dane i informacje zawarte na dokumentach oraz informatycznych nośnikach wykorzystywanych przez Pracodawcę, dotyczące stosowanej przez Pracodawcę organizacji pracy oraz sposobu prowadzenia działalności handlowej, a także wszelkie poufne dane dotyczące jego kontrahentów i klientów.

7. Wszystkie dane i informacje zawarte na informatycznych nośnikach wykorzystywanych przez Pracodawcę nie mogą być bez wyraźnej zgody Pracodawcy gromadzone i rozpowszechniane przez Telepracownika. Telepracownik zobowiązuje się nie kopiować, nie przegrywać, nie przesyłać oraz nie przetwarzać informacji poufnych bez wyraźnej zgody Pracodawcy.

8. Telepracownik ma obowiązek zabezpieczyć informacje poufne przed dostępem osób trzecich.

9. Telepracownik ma obowiązek kontaktować się z Pracodawcą i Pełnomocnikiem na zasadach określonych przez przepisy obowiązujące u Pracodawcy.

10. Telepracownik ma obowiązek przedstawić na wezwanie Pracodawcy informacje, wyjaśnienia oraz sprawozdania dotyczące wykonywanej pracy.

11. Telepracownik zobowiązuje się w okresie zatrudnienia u Pracodawcy nie prowadzić działalności konkurencyjnej w stosunku do działalności prowadzonej przez Pracodawcę. Za działalność konkurencyjną uważane będą:

12. Telepracownik zobowiązuje się w okresie zatrudnienia u Pracodawcy nie świadczyć pracy na jakiejkolwiek podstawie (w tym także na podstawie umów cywilnoprawnych) na rzecz jakiegokolwiek podmiotu prowadzącego działalność konkurencyjną wobec Pracodawcy.

 

§ 6

Szczególne obowiązki Telepracownika

 

§ 7

Warunki pracy

 

1. Telepracownik organizuje stanowisko pracy , zapewniające bezpieczne i higieniczne warunki pracy oraz zabezpieczenie i ochronę tajemnic Pracodawcy, według wskazówek Pracodawcy.

2. Pracodawca ma obowiązek dostarczyć Telepracownikowi sprzęt niezbędny do wykonywania pracy spełniający wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy, określone przepisami Kodeksu Pracy i aktów szczególnych.

3. Pracodawca pokrywa koszty związane z instalacją, eksploatacją, serwisem, konserwacją i ubezpieczeniem sprzętu.

4. Pracodawca ponosi koszty przeszkolenia Telepracownika w zakresie obsługi sprzętu niezbędnego do wykonywania pracy.

5. Przy wykonywaniu pracy Telepracownik może korzystać ze sprzętu stanowiącego jego własność, spełniającego wymogi bhp, na zasadach określonych w odrębnej umowie.

6. Pracodawca ponosi koszty ubezpieczenia sprzętu stanowiącego własność Telepracownika, o którym mowa w pkt 5 oraz koszt eksploatacji sprzętu w formie ekwiwalentu, na zasadach określonych w odrębnej umowie.

7. Telepracownik zobowiązuje się do uzyskania zezwoleń niezbędnych do rozpoczęcia wykonywania pracy w miejscu zamieszkania, które zobowiązany jest przedstawić Pracodawcy na jego życzenie.

 

§ 8

Kontrola

 

1. Pracodawca i Pełnomocnik mają prawo przeprowadzać kontrolę

a) wykonywania pracy przez Telepracownika,

b) sprzętu obsługiwanego przez pracownika,

c) warunków bezpieczeństwa i higieny pracy

 

w miejscu zamieszkania Telepracownika. Wykonywanie czynności kontrolnych nie będzie naruszało prywatności Telepracownika i jego rodziny oraz nie będzie utrudniało korzystania z pomieszczeń domowych w sposób zgodny z ich przeznaczeniem.

2. Przed rozpoczęciem kontroli, Pracodawca ma obowiązek uzyskać zgodę Telepracownika na rozpoczęcie kontroli w miejscu jego zamieszkania na piśmie lub za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej.

3. Pierwsza kontrola zostanie dokonana przed rozpoczęciem pracy przez Telepracownika.

4. Pracodawca ma prawo na bieżąco monitorować wykonywanie pracy przez Telepracownika. (chodzi tutaj o „zdalne” monitorowanie za pomocą programów komputerowych)

 

§ 9

Postanowienia końcowe

 

1. Telepracownik ma prawo, na zasadach przyjętych dla ogółu pracowników, przebywać na terenie zakładu pracy, kontaktować się z innymi pracownikami oraz korzystać z pomieszczeń socjalnych i prowadzonej przez pracodawcę działalności socjalnej.

 

2. Strony mogą rozwiązać niniejszą umowę za uprzednim ___________ okresem wypowiedzenia. (UWAGA! Jeżeli umowa zostaje zawarta na czas określony, to może być wypowiedziana za dwutygodniowym okresem wypowiedzenia tylko gdy strony zastrzegą taką możliwość. Dotyczy to tylko umów zawartych na okres ponad 6 miesięcy).

3. Wszelkie zmiany niniejszej umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.

 

Uczestniczki

Portret użytkownika Wioletta Jazowska
Wioletta J
Portret użytkownika kasia8794
kasia8794
Portret użytkownika jolunias
jolunias
Portret użytkownika claudia1708
claudia170
Portret użytkownika ginger
ginger
Portret użytkownika danusian
danusian
Portret użytkownika Ewcia84-29
Ewcia84-29
Portret użytkownika MagdaKed
MagdaKed
Portret użytkownika anesia
anesia
Portret użytkownika BARBARA MILESZCZAK
BARBARA MI
Portret użytkownika Patrycja Zubielewicz
Patrycja Z
Portret użytkownika ehermanowicz
ehermanowi

Ostatnie odpowiedzi


Spot III edycji projektu euroKobieta mający na celu promowanie elastycznych form zatrudnienia wśród kobiet wychowujących dzieci.


Zobacz nasz kanał na YT

Newsletter euroKobieta

Otrzymuj aktualne informacje!