Telepraca w Japonii

W ostatnich latach rząd Japonii sformułował Plan Działania Telepracy (29 maja 2007 roku nastąpiło utworzenie komitetu konsultacyjnego ministrów zaangażowanych w promocję telepracy i zabiegających o uzyskanie aprobaty Strategicznej Centrali Społeczeństwa Informacyjnego Johoka Shakai w Japonii), którego celem jest podwojenie liczby kobiet zatrudnionych w trybie telepracy do 2010 roku. Szczegółowe informacje zawarto w publikacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Komunikacji Japonii (dostępny jest raport nt. telepracy w Japonii w oryginale oraz w tłumaczeniu na język polski).
 
Wszystkie spośród uczestniczek zainteresowane zagadnieniem, zachęcamy do lektury powyższej publikacji. Do głównych założeń planu należy wzrost liczby kobiet zatrudnionych w ramach telepracy do końca roku 2010 do poziomu aż 20% wszystkich zatrudnionych kobiet oraz stworzenie odpowiednich warunków dla prowadzenia badań nad telepracą. Najnowsze rezultaty badań ankietowych wskazują, że cel ten udało się osiągnąć.
 
Krajowa strategia wdrażania telepracy może być z powodzeniem odniesiona do doświadczeń japońskich, szczególnie w kontekście podobnej struktury demograficznej obu krajów.
 
Więcej informacji na temat inicjatywy upowszechnienia telepracy w kraju wśród kobiet, wraz z obszernym badaniem stanu obecnego, znajduje się w artykule na temat telepracy. Zachęcamy zainteresowane tym zagadnieniem uczestniczki, które dotychczas nie włączyły się w inicjatywę rozwoju telepracy w kraju do kontaktu z administracją.

Artykuły dotyczące telepracy

Poniżej znajduje się lista artykułów opublikowanych w portalu projektu euroKobieta związanych z Telepracą.

Tytuł Data
Telepraca w pigułce 7 listopad, 2012 - 17:52
Telepraca: Jesteś mamą? Pracuj na odległość 3 lipiec, 2012 - 12:15
Telepraca 25 grudzień, 2010 - 12:36
Telepraca w Japonii 22 grudzień, 2010 - 14:37

Uczestniczki

Portret użytkownika gosiaczek1116
gosiaczek1
Portret użytkownika piratka
piratka
Portret użytkownika idziaczek
idziaczek
Portret użytkownika mgpbib
mgpbib
Portret użytkownika mgielka11
mgielka11
Portret użytkownika Persona
Persona
Portret użytkownika MaloryKnox
MaloryKnox
Portret użytkownika Dorota Biela
Dorota Bie
Portret użytkownika asiulakoluszki
asiulakolu
Portret użytkownika Monika Lewko
Monika Lew
Portret użytkownika agnes1
agnes1
Portret użytkownika alfabecik77
alfabecik7

Ostatnie odpowiedzi


Spot III edycji projektu euroKobieta mający na celu promowanie elastycznych form zatrudnienia wśród kobiet wychowujących dzieci.


Zobacz nasz kanał na YT

Newsletter euroKobieta

Otrzymuj aktualne informacje!