Telepraca w Japonii

W ostatnich latach rząd Japonii sformułował Plan Działania Telepracy (29 maja 2007 roku nastąpiło utworzenie komitetu konsultacyjnego ministrów zaangażowanych w promocję telepracy i zabiegających o uzyskanie aprobaty Strategicznej Centrali Społeczeństwa Informacyjnego Johoka Shakai w Japonii), którego celem jest podwojenie liczby kobiet zatrudnionych w trybie telepracy do 2010 roku. Szczegółowe informacje zawarto w publikacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Komunikacji Japonii (dostępny jest raport nt. telepracy w Japonii w oryginale oraz w tłumaczeniu na język polski).
 
Wszystkie spośród uczestniczek zainteresowane zagadnieniem, zachęcamy do lektury powyższej publikacji. Do głównych założeń planu należy wzrost liczby kobiet zatrudnionych w ramach telepracy do końca roku 2010 do poziomu aż 20% wszystkich zatrudnionych kobiet oraz stworzenie odpowiednich warunków dla prowadzenia badań nad telepracą. Najnowsze rezultaty badań ankietowych wskazują, że cel ten udało się osiągnąć.
 
Krajowa strategia wdrażania telepracy może być z powodzeniem odniesiona do doświadczeń japońskich, szczególnie w kontekście podobnej struktury demograficznej obu krajów.
 
Więcej informacji na temat inicjatywy upowszechnienia telepracy w kraju wśród kobiet, wraz z obszernym badaniem stanu obecnego, znajduje się w artykule na temat telepracy. Zachęcamy zainteresowane tym zagadnieniem uczestniczki, które dotychczas nie włączyły się w inicjatywę rozwoju telepracy w kraju do kontaktu z administracją.

Artykuły dotyczące telepracy

Poniżej znajduje się lista artykułów opublikowanych w portalu projektu euroKobieta związanych z Telepracą.

Tytuł Data
Telepraca w pigułce 7 listopad, 2012 - 17:52
Telepraca: Jesteś mamą? Pracuj na odległość 3 lipiec, 2012 - 12:15
Telepraca 25 grudzień, 2010 - 12:36
Telepraca w Japonii 22 grudzień, 2010 - 14:37

Uczestniczki

Portret użytkownika Mswiercz
Mswiercz
Portret użytkownika Patrycja Dżumyk
Patrycja D
Portret użytkownika gabinia31
gabinia31
Portret użytkownika alex.walach
alex.walac
Portret użytkownika piechurka
piechurka
Portret użytkownika Agnieszka Wożniak
Agnieszka
Portret użytkownika motia
motia
Portret użytkownika dietetyk
dietetyk
Portret użytkownika Patrycja Nowak
Patrycja N
Portret użytkownika madziaw87
madziaw87
Portret użytkownika kamila2200
kamila2200
Portret użytkownika Ewa Szaplińska
Ewa Szapli

Ostatnie odpowiedzi


Spot III edycji projektu euroKobieta mający na celu promowanie elastycznych form zatrudnienia wśród kobiet wychowujących dzieci.


Zobacz nasz kanał na YT

Newsletter euroKobieta

Otrzymuj aktualne informacje!